nahoru
Mašle Mašle

Via ferraty Gesäuse-Hochswchwab

Pohoří Hochswchwab se stejnojmennou nejvyšší horou (2277 m. n. m.) najdeme jen kousek od Vídeňských hor mezi městy Mariazell, Eisenerz a Kindberg. Správně nazýváno Hochswchwab-gruppe spadá do systému Severních vápencových Alp a ukrývá na jižní straně horského hřebene hned několik ostrých štítů, na straně severní jej obtéká pro Čechy a vodáky známá řeka Salza. Veřejnosti ne tolik známé pohoří Hoschswchwab nabízí od horské turistiky, přechodů s horskými louky až po strmé skalní útvary, jež využívají lezci. Paradise tuto lokalitu protěžuje zejména pro své panoramatické zajištěné cesty neboli Via ferraty (Klettersteig). Zveme Vás na Via ferratový výlet, který nabízí hned několik vzdušných a krásných pohledů střídající se s technickými pasáži. Dominantou je jedna z nejdelších jištěných cest v Rakousku pod názvem Franz Josef, která však nemusí být podmínkou výletu. V případě rychlé skupiny, lze bezpečně projít až 4 via ferraty za dva dny. Akce je obecně pro zkušenější outdoorové nadšence, díky variabilitě a množství okolních jištěných cest se však může přihlásit také mírně pokročilý jedinec zdatný turistice, kdy se na základě dovednosti vytvoří jedna či dvě výkonnostní skupiny vedená každá svým průvodcem!

Outdoorové aktivity

Program

1. Den: Sraz v ranních hodinách, cca 7:00, parkoviště Decathlon – Avion Shopping park, přesun do Rakouska, po cca 4–5 hodinách cesty nás čeká ubytováním se v kempu. Pokračujeme v brzkém odpoledni proškolením na nedaleké Via ferratě a rovnou si také „odškrtneme“ první výstup. Pro úvod pohybu na zajištěných cestách nám poslouží jako cvičná ferrata Geo-Steig Klettersteig (C), 120 min ↑ 330 m, ↓ 330 m. Geo-steig lze dobře kombinovat s vedlejší ferratou pod názvem Johnsbach Klettersteig, kde najdeme všechny úrovně obtížnosti (vyjímaje obtížnosti F). Camping, příprava na další den.

2. Den: Eisenerzer Steig – Klettersteig (C-D) / Markussteig (A-B), 300 min., ↑ 1050 m, ↓ 1050 m. Obě zmíněné feraty se nachází cestou z města Eisenerz na vrchol Pfaffenstein (1865 m. n. m.), mají stejnou přístupovou turistickou trasu a cca 350 metrů pod vrcholem se rozdělují na výše zmíněné dvě ferraty. Výhodou tak zůstává, možnost výběru obtížnosti závěrečné trasy. Delší přístupová cesta sice zabere okolo 2 hodin, ale panoramatické výhledy ze západního vrcholu Pfaffensteinu (1865 m), si tuto oběť jistě zaslouží. Po sestupu stezkou Südwandsteig zpět do města Eisenerz, možnost koupání v Leopoldsteiner See, přejezd do campingu, večeře, rozbor.

3. Den: Kaiser Franz Joseph Klettersteig (D), 360 min., ↑ 1000 m, ↓ 1000 m. + možnost Rosslochkohlen klettersteig – navazující ferrata na Franz Josef. Tuto cestu netřeba dlouze představovat, jedná se o jedno z nejdelších natažených lan pro zajištěné cesty v Rakousku. Je známá také svou intenzitou, dlouhými vertikálními výstupy a nádhernými výhledy, nástup okolo jezera Leopoldsteiner See. Odjezd do ČR – očekávaný příjezd Ostrava cca 20:00

* hodnocení ferrata A – nejjednodušší, F nejobtížnější
* pro bližší informace/ fotky z výše zmíněných ferrata napište na kontakty uvedené v závěrů propozic

Harmonogram

Termín: 2. – 4. 8. 2024
Oblast: Rakousko, pohoří Hochschwab- Gruppe
Náplň: turistika, via ferrata
Ubytování: stany, okolí města Eisenerz
Doprava: Organizovaná/ vlastní
Strava: Ve vlastní režii (camping, restaurace
Maximální počet účastníků: 14 osob

Cena obsahuje

CENA S DOPRAVOU: 4 400 KČ
CENA BEZ DOPRAVY: 3 800 KČ

*Cena dále zahrnuje: ubytování ve vlastních stanech, poplatky za ubytování, poplatky za parkování, silniční taxy, zaškolení pohybu na ferratách, průvodcovskou činnost

*Cena nezahrnuje: stravu, cestovní pojištění

Půjčovné

PŮJČOVNÉ HORO VYBAVENÍ KOMPLET (bez rukavic): 500 KČ/ OS.

Mašle

Datum

02.08.2024 - 04.08.2024

Místo

Hochschwab- gruppe, Gesause

Věk

18+ let

Kapacita

15/16

Cena

4400 Kč

Propozice Přihlásit Paradise účtem Přihlásit bez registrace

Paradise nabídka

Nejsme jenom volnočasová organizace, jsme příležitost k silným zážitkům a sebepoznání!

Mašle Mašle