nahoru
Mašle Mašle

Via ferraty, Solné Komory I.

Nemáte zkušenost s via ferratou a rádi byste jí absolvovali se zkušeným průvodcem jež si umí poradit v krizových situacích? Volnočasová společnost Paradise organizuje via ferratový výlet pod vedením a organizací akreditovaných horských průvodců. Objev prostředí Rakouských Alp, pohoří Dachstein se stejnojmennou nejvyšší horou, jež se tyčí do výšky 2995 m.n.m. Pohybovat se budeme v oblasti solných komor, které mají více než 7tisícovou historii, krásnou neporušenou krajinu, kterou zdobí solná jezera s lodní dopravou. V rámci zájezdu se podíváme do nejznámějšího místního města rozpínajícího se okolo jezera Hallsat see, stihnout můžete až 6 ferrat, kterými Vás bezpečně provedeme.

Outdoorové aktivity

Program

1. Sraz 14:00, parkoviště Decathlon – Avion Shopping park Ostrava, přesun do Rakouska, ubytování, teorie – úvod, plán dalších dnů.

2. Proškolení pohybu na via ferratách, cvičná ferrata Schmiedsteig (B/C), 120 min. ↑ 340 m. ↓ 340 m., Pro druhou polovinu dne je v plánu Postalmklamm Klettersteig (variant F) – D, 180 min. ↑ 500 m, ↓ 500 m krásná soutěsková ferrata, která je povinností každého, kdo se vydá do oblastí solných komor, několik mostů, traverzů, a to vše v kontaktu cca 15-20 metrů nad vodou.

3. Intersport Klettersteig (C/D) – 360 min. ↑ 470 m. ↓ 470 m. Netřeba dlouho představovat, jedna z nejznámějších via ferrat Rakouska vůbec, jistě jedna z nejvíce navštěvovaných, co se této lokality týče. Koupání v jezeru Gosausee, možná ferrata Laserer Alpin Klettersteig (C), večerní návštěva města Halstatt.

4. Klettersteig Gams – Krippenstein (C), 60 min. ↑ 200 m. ↓ 200 m, otrlejší mohou pokračovat po této ferratě dále na její prodlouženou část s názvem Nordwand – Krippenstein (D-E), 100 min. ↑ 200 m., obě ferraty zajistí epické výhledy na Hallstatsee/ Hallstat s vyvrcholením na „Five fingers“. Lanovkou dolů, jídlo a zpět do ČR, očekávaný příjezd okolo 22 hodiny.

* hodnocení ferrata A – nejjednodušší, F nejobtížnější
* pro bližší informace/ fotky z výše zmíněných ferrata napište na kontakty uvedené v závěrů propozic

Harmonogram

Termín: 30. 5. - 2. 6. 2024
Oblast/Místo: Rakousko, oblast Hallstatt
Náplň: Turistika, via ferrata
Ubytování: Vlastní stany
Doprava: Organizovaná/ vlastní
Strava: Ve vlastní režii (camping, restaurace)
Max. počet účastníků: 20 osob

Cena obsahuje

CENA S DOPRAVOU: 5 500 KČ
CENA BEZ DOPRAVY: 4 500 KČ

Cena dále zahrnuje: ubytování ve vlastních stanech, poplatky za ubytování, poplatky za parkování, silniční taxy, zaškolení pohybu na ferratách

Cena nezahrnuje: stravu, cestovní pojištění, náklady na lanovku Donnerkogel Intersport (20 euro/osoba), lanovka Dachstein (47 euro/osoba) návštěva solných dolů ve městě Hallstat, HORO vybavení

Půjčovné

Horolezecký sedák, via ferratový set, Smice 140 cm, 2x plochá karabina, turistické oblečení, batoh, věci osobní potřeby. (jsme schopni horo vybavení zajistit za poplatek 600 Kč/komplet set/ osoba. V případě vlastního zájmu možnost oslovit kamenné obchody hudy sport, rock point.)

PŮJČOVNÉ HORO VYBAVENÍ: 600 KČ/ OS.

Mašle

Datum

30.05.2024 - 02.06.2024

Místo

oblast Hallstat, Rakousko

Věk

18+ let

Kapacita

4/20

Cena

5500 Kč

Propozice Přihlásit Paradise účtem Přihlásit bez registrace

Paradise nabídka

Nejsme jenom volnočasová organizace, jsme příležitost k silným zážitkům a sebepoznání!

Mašle Mašle